Snadné kroky při nákupu brýlí online

Vzhledem k tomu, že většina lidí tráví čas doma, stal se nákup brýlí online téměř běžnou záležitostí. Zde je krátký průvodce, který vám usnadní a zjednoduší nákup brýlí, aniž byste museli vyjít z domu.

1.  Znát svůj předpis 

Než začnete nakupovat nové brýle, potřebujete svůj aktuální předpis. Možná máte svůj předpis uložený v zásuvce nebo složce pracovního stolu nebo jste si ho naskenovali do chytrého telefonu. 

Jakmile máte předpis na brýle a změřenou PD nebo papilární vzdálenost, můžete přistoupit k dalším krokům.

Brýlí online
Před nákupem brýlí online musíte znát svůj předpis

2.  Vyberte si spolehlivého online prodejce 

Poté porovnejte několik online prodejců, dokud nezískáte ideální pár pro vaše konkrétní potřeby. Zkontrolujte recenze zákazníků online, projděte si cenovou nabídku a výběr obrub v každém obchodě a ověřte si, zda přijímají i vaše pojištění zraku.

Pokud někdy prodejce nepřijímá vaše pojištění zraku, může být také možné požádat o fakturu, abyste ji mohli předložit k proplacení. Může to však z vaší strany vyžadovat určité úsilí a čas a existuje také možnost, že nezískáte stejnou výši úhrady podobně jako u poskytovatelů v síti.

3. Výběr správných rámů

Než se necháte příliš unést hledáním brýlí online, zjistěte si nejprve několik základních informací. Pro začátek, jaký je váš obličej? Máte kulatý, oválný, kosočtvercový, srdcový nebo jiný tvar obličeje?
Jaký tvar obrouček se vám líbí? Dáváte přednost rohovým obroučkám, kočičím očím nebo bez obrouček?

Jak vybrat obroučky brýlí podle tvaru obličeje

Chtěli byste odvážnější modré, nebo základní černé obroučky? Jaké materiály obrouček preferujete? Chcete drátěné obroučky, ekologické, nebo plastové? Jaké jsou rozměry vašeho současného páru obrouček? Kolik jste ochotni utratit za brýle online? Vezměte si na vědomí svůj rozpočet na obroučky a čočky. 
Jakmile budete mít tento kontrolní seznam připravený, můžete začít hledat vhodné obroučky.

4.  Rozhodněte se pro objektivy 

Po nalezení ideálních obrub budete muset na některých stránkách zadat vzdálenost papily a předpis na brýle. To vám pomůže zajistit, že dostanete správné čočky, které vám pomohou jasně vidět do dálky i do blízka.
Vyberte si případná vylepšení nebo doplňky, které si přejete přidat, jako je blokování modrého světla, povrchová úprava proti poškrábání nebo přechodové či fotochromatické čočky, které po vystavení slunci ztmavnou.

5. Zkontrolujte zásady přezkoumání

Při objednávání brýlí online vždy existuje možnost, že je budete muset někdy vrátit. Vždy je vhodné projít si drobným písmem psané podmínky obchodu týkající se výměny nebo vrácení zboží a také záruky na výrobek, abyste měli jistotu, že pokud se něco stane, budete vědět, jak velký finanční postih můžete očekávat a zda se na vás vůbec bude vztahovat.

6. Dokončení procesu objednávky

Jakmile provedete všechny výše uvedené kroky, je čas dokončit proces objednávky. Pokud budete mít štěstí, váš nový pár dorazí na vaše dveře během několika dnů nebo týdnů.

Příspěvky ze stejné kategorie: