Stručná fakta o vlastnostech hořčíku

Vlastnosti hořčíku jsou dost zajímavé a jejich znalost vám pomůže uvědomit si, proč je ve vašem životě nezbytný.

Co je to hořčík?

Hořčík je druh minerálu důležitý pro normální strukturu kostí vašeho těla. Lidé mohou dostat hořčík ze své každodenní stravy. Existují však případy, kdy jsou doplňky hořčíku nezbytné, pokud má osoba extrémně nízkou hladinu hořčíku.

Dietní příjem tohoto minerálu bývá nízký, zejména u žen. Nedostatek hořčíku je častý iu starších lidí. Nízká hladina hořčíku v těle je spojena s nemocemi, jako je vysoký krevní tlak, osteoporóza, cukrovka, mrtvice, dědičné srdeční choroby a ucpání tepen.

Hořčík je druh minerálu důležitý pro normální strukturu kostí vašeho těla.

Jedním z lehkých způsobů, jak si vzpomenout na potraviny, které mohou být zdrojem hořčíku je vždy myslet na vlákninu. Potraviny s vysokým obsahem vlákniny mají obecně také vysoký obsah hořčíku. Zdroje hořčíku ve stravě zahrnují celozrnné výrobky, luštěniny, semena, ořechy jako mandle a zelenina, zejména zelená listová zelenina, dýně a brokolice. Dalším dobrým zdrojem je káva, maso, čokoláda a mléčné výrobky. Tvrdá voda nebo voda s vysokým obsahem minerálů je také skvělým zdrojem hořčíku.

Hořčík se často používá jako antacidum na pálení žáhy, na zácpu při nízkých hladinách hořčíku, na komplikace v těhotenství známé jako eklampsie a preeklampsie a na specifickou formu nepravidelného srdečního rytmu nazývanou torsades de pointes.

Vlastnosti hořčíku – jak to funguje

Hořčík je nezbytný pro údržbu kostí a správný růst. Hořčík je také potřebný pro správnou funkci svalů, nervů a dalších částí těla. Hořčík v žaludku pomáhá při pohybu stolice přes střeva a neutralizuje žaludeční kyselinu.

Účel a funkce hořčíku

Díky vlastnostem hořčíku je užitečný v následujících podmínkách:

  • Zácpa – Orálně požití hořčíku slouží jako projímadlo při zácpě. Toto také připravuje střevo na lékařský zákrok.
  • Záchvaty u žen trpících preeklampsií – Intravenózní podání hořčíku nebo ve formě injekce se považuje za nejdůležitější volbu léčby eklampsie. Podávání tohoto minerálu může pomoci snížit riziko záchvatů u žen, které mají tento stav.
  • Dyspepsie nebo poruchy trávení – Požití hořčíku ústy, aby fungoval jako antacid, zmírňuje příznaky zažívacích potíží a pálení žáhy. I když je možné použít různé sloučeniny hořčíku, zjistilo se, že hydroxid hořečnatý funguje nejrychleji.
  • Hypomagnesemie nebo nízká hladina hořčíku v krvi – Užívání hořčíku může pomoci při léčbě a prevenci nedostatku hořčíku. Tento stav se často vyskytuje u lidí, kteří mají srdeční selhání, poruchy jater, průjmy nebo zvracení, dysfunkci ledvin, jakož i jiné stavy.
  • Preeklampsie – Jde o komplikaci těhotenství, která se vyznačuje bílkovinami v moči a vysokým krevním tlakem. Intravenózní nebo injekční podání minerálu může pomoci zabránit záchvatům před eklampsií.

Hořčík je důležitý minerál pro svaly a kosti. To je také důležité pro nervový systém, mozek a srdce, pro produkci antioxidantů, které brání různým nemocem, jakož i pro správné fungování různých enzymů regulujících a řídících tělo.

Chcete-li co nejlépe využít vlastnosti hořčíku, ujistěte se, že jejich získáváte z nejlepších zdrojů.

Přečtěte si také následující článek: Vyberte si nejlepší krém proti vráskám, který vyhovuje vaší pokožce

S pomocí inovativních nálezů a technologií týkajících se péči o pleť a kosmetiky vznikli nové výrobky, jako je krém proti vráskám.

Příspěvky ze stejné kategorie: