Návštěva Bledu – proč si nemůžete ujít tento slovinský ráj?

Není žádná debata – jezero Bled je úžasné. Je také bezčasé a romantické. V blízkém okolí je tolik věcí, které jsou zaneprázdněny, ale rozhodně to tak není, protože není vhodný.

Každý rok se děje mnoho akcí, ale na ranní procházku u jezera se nedá zapomenut. Z Bledského hradu můžete obdivovat ostrov uprostřed jezera nebo navštívit výletní loď. Na takové zážitky nezapomíná. Nebo si můžete vychutnat romantickou večeři na březích jezera nebo jízdu na koni. Velmi populární jsou také svatby na Bledu.

Ostrov Bled
Ostrov Bled

Jezero Bled leží na severozápadě Slovinska, asi 50 minut severozápadně od Lublani. Je snadno dosažitelný autem a autobusem. Vlaky zastavují na nádraží Blelelesce, ale přesto budete muset zastavit taxi nebo jet autobusem k jezeru.

Pokud přemýšlíte o tom, zda jít na Bled, zvažte následující:

Unikátní scenérie

Jsem si jistý, že jste už zažil, že nemůžete odtrhnout oči od něčeho úžasného. Tak se budete cítit na své první návštěvě Bledu. Bez ohledu na kádě, na které se díváte, a když ho navštívíte, od jezera a od Juliánské Alpy na pozadí je těžké se odtud odtrhnout.

Plátky křemene Bled
Plátky křemene Bled

Dostupnost

Když mluví o úžasnějších perspektivách, většina lidí si bude představovat samotu na míle od civilizace. To se však nevztahuje na bledou. Za rohem je opravdu Lublaň, hlavní město Slovinska. Je zde několik možností pro cestu – auto, autobus nebo vlak.

Všechny tři z Lublaně do bleku lze dosáhnout během 90 minut. Proto je jezero považováno za nejoblíbenější jednodenní výlet z Lublaně a je zřejmě na seznamu všech turistů v zemi.

Nenechte si ujít: Proč je Maribor žhavou destinací slovinských nemovitostí

Vychutnejte si sklenku vína v hradu na skále

Bled by se cítil svobodně jako místo pro báječnou pohádku. Hrad stoupá vysoko nad břehy jezera, které chrání od 11. Století. I když ve střední a východní Evropě najdete řadu hradů a zámků, které se však těžko překonávají.

Po vysoce kvalitním 15minutový kardio, na vrcholu strmé turistické stezky, můžete své smysly potěšit ve vinném sklípku na hradě. Místní mnich vás provede výrobou a umožní vám vytvořit si láhev slovinského vína jako pomník.

Vodácký

Pokud jezero nebylo umístěno v tak zodpovědné oblasti Ktovie, jako by tam vypadalo. Křehký ekosystém jezera také vzkvétá nařízeními a zákony na ochranu životního prostředí, které zakazují všechna motorizovaná plavidla.

Můžete si tedy půjčit člun nebo se napít na tradičních slovinských lodích které odhalí všechny rohy a krásu jezera. Dokonce se můžete dostat na ostrov uprostřed jezera, kde stoupá kostel Nanebevzetí Panny Marie. Je oblíbeným místem pro páry, které si přejí vstoupit do rodinného stavu.

Hotely Thermana Laško

Pobyt v Thermaně Laško a jedinečné zážitky z hýčkání

Thermana Laško je považována za jedno z nejpropracovanějších wellness a lázeňských center ve Slovinsku. Thermana poskytuje nejvyšší kvalitu, podporuje zdravý životní styl a nabízí jedinečnou kulturu pro lidi, kteří mají pohybové problémy, nebo pro lidi, kteří chtějí těmto problémům v budoucnu předcházet.

Příspěvky ze stejné kategorie: