Základní automobilové díly a jejich specifické funkce a účely

AC kompresor je automobilová součást umístěna v motorovém prostoru. Nachází se na jedné straně a je připevněn k hadovitý hnacímu pásu. Freon prochází cyklem v AC kompresoru, aby zajistil vašemu vozu chladný vzduch. Chcete-li v horkých letních dnech používat AC systém vašeho automobilu, chcete, aby byl kompresor ve špičkové poloze. Budete vědět, zda není poškozen kompresor, pokud přes větrací otvory neprochází studený vzduch. Kompresor může také během provozu vydávat rušivé a hlasité zvuky.

Alternátor

Zařízení, které generuje elektřinu, přeměňuje alternátor na mechanickou energii na elektrickou v podobě střídavého proudu. Používá se k napájení elektrického systému vašeho automobilu spolu s baterií. Baterii nabíjí také alternátor s využitím mechanické energie produkované pohybem automobilových částí.

Video: Alternátor, jak to funguje?

Pokud baterie vypadá oteklá a nefunguje, může dojít k chybnému napětí v alternátoru a k přebití baterie. 

Autobaterie

Autobaterii lze považovat za rozhodující součást automobilu. To je zodpovědné za první zapnutí vozidla. Ve většině automobilů se nachází pod kapotou a dá se označit symboly + a -.

Pokud potřebujete nastartovat vozidlo, musíte připojit červenou svorku startovacího kabelu k symbolu + s černou svorkou připojenou k symbolu -. 

Katalyzátor

Katalyzátor je součástí výfukového systému automobilu. Je vyroben z nerezavějící oceli a obsahuje katalyzátor na snížení oxidu uhelnatého, oxidů dusíku a uhlovodíků ve výfukových emisích. Používá se na eliminaci znečišťujících látek, aby výfukové plyny nepoškodily planetu.

Chladič

Chladič je výměník tepla, který se používá k odvádění tepla z chladicí kapaliny chladicího systému, aby se zabránilo přehřátí motoru automobilu. Horká chladicí kapalina je vedena tudy, kde chladicí kapalina vyměňuje teplo s procházejícím vzduchem.

Při obecné údržbě chladiče by se měla hladina chladicí kapaliny kontrolovat dvakrát ročně. Výměna radiátoru může trvat den, ale tuto práci můžete udělat svépomocí. Než tak učiníte, můžete také zkontrolovat příručku oprav svého automobilu, protože každé vozidlo je trochu jiné.

Tlumič

Tlumič je jednou z částí automobilu, která se nachází ve výfukovém systému. To pomáhá udržovat systém tichý při každé jízdě. Tlumič výfuku najdete mezi motorem v koncovce výfuku vzadu a vpředu. Postarejte se o to, aby se problémy s tlumičem výfuku napravili, jakmile si je všimnete, protože porucha v celkovém katalyzátoru může vést k nákladným nákladům na opravu.

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Žádné Nalezeno