Proč je Maribor žhavou destinací slovinských nemovitostí 

Maribor je slovinské město známé svým okouzlujícím vzdělávacím, kulturním a kulinářským centrem, které se nachází v severovýchodní části země. Hluboké historické a kulturní kořeny města sahají až do středověku. 

Staré centrum města nabízí svým návštěvníkům nepřeberné množství autentických zážitků a bohaté dědictví. To je jeden z důvodů, proč je oblíbeným cílem lidí, kteří hledají vhodnou nemovitost ke koupi ve Slovinsku. 

Většina turistických atrakcí města se nachází v centru, výjimkou jsou pouze ty na venkově. Pokud stále nejste rozhodnuti, zda je toto slovinské město skvělým místem pro život, nebo ne, podívejte se na některé z jeho zajímavých atrakcí, na které se můžete těšit každý den, jakmile se rozhodnete v této oblasti natrvalo usadit. 

Navštivte Sodni Stolp

Sodni Stolp, lidově nazývaný Soudná věž, je středověká věž, která pochází ze 14. století. Tato věž byla postavena na jihovýchodní části městského opevnění. V průběhu let prošla několika rekonstrukcemi, včetně přidání kuželovité střechy v průběhu 17. století. V současné době se ve věži konají kulturní akce. 

Sodni stolp
Sodni stolp je středověká obranná věž, která stojí na břehu řeky Drávy

Putování po Lentu 

Lent je nejstarší část Mariboru, kterou najdete přímo u řeky Dráva. Místo se pyšní mnoha historickými a krásnými budovami, jako je například Starý vinný dům. Je to také oblíbené místo, kam se vydat, pokud máte chuť na nějaké pití, protože slouží jako domov mnoha kaváren s venkovním posezením, z nichž mnohé jsou dokonce vhodné pro domácí mazlíčky. 

Lent, Maribor
Lent je stará část Mariboru na Drávě

V Lentu se také každoročně na konci června koná velký umělecký festival. Tento festival trvá dva týdny a je považován za nejlepší a nejoblíbenější dobu pro návštěvu této oblasti.

V místě se nachází také mnoho věží, včetně Sodni Stolp, Židovské věže a vodárenské věže. Je to také ideální místo pro odpočinkovou procházku s mnoha skvělými možnostmi, kde si můžete dát kávu nebo dokonce pivo.

Prohlédněte si Muzeum regionu na hradě Maribor 

Mariborský hrad stojí hrdě v centru města a je to nádherná stavba, kterou můžete navštívit a prozkoumat. Interiér hradu nyní slouží jako muzeum, které se zabývá zajímavou historií zdejší oblasti. Hrad sousedí s několika náměstími, takže nebudete mít problém prozkoumat jeho obvod. 

Top 10 nejlepších turistických míst k návštěvě v Maribor, Slovinsko

Hrad se může pochlubit několika odlišnými styly a architektonickými prvky z různých období, přičemž budova bývá často označována jako barokní zámek. Výstavbu hradu nařídil císař Fridrich III. v letech 1478-1483. Hrad byl postaven jako opevnění severovýchodní části městských hradeb. Hrad se brzy proměnil ve velkolepou feudální rezidenci, než se nakonec stal Regionálním muzeem v Mariboru, kde sídlí dodnes. 

Regionální muzeum Maribor je nádherným místem k návštěvě, takže můžete obdivovat interiér hradu a zároveň se dozvědět více o historii regionu. Najdete zde také řadu fascinujících exponátů, které sahají až do doby kamenné. Najdete zde také galerii a sekce věnované místnímu zemědělství, například vinařství. 

Uvnitř se nachází také festivalový sál, což je zvláštní stavba s úžasnými stropními uměleckými díly. Zvláštní částí jsou také balkony, jejichž návštěvu byste si neměli nechat ujít, abyste si prohlédli město.

Obdivujte katedrálu v Mariboru 

Mariborská katedrála je ohromující stavba, kterou najdete v centru města. Katedrála je římskokatolického vyznání zasvěcená svatému Janu Křtiteli. Exteriér i interiér budovy jsou zajímavé, a proto stojí za návštěvu během vaší návštěvy při hledání nemovitostí ve Slovinsku

Katedrála byla původně postavena ve 12. století v románském slohu. V průběhu let však do katedrály přibylo několik nových prvků, například dlouhé kněžiště v gotickém stylu, které pochází ze 14. století. Centrální kostelní loď byla přistavěna v 15. století. Zvonice katedrály je poměrně novou stavbou z konce 18. století. 

Obdivujte starou vinnou révu 

Stará réva je nejstarší vinná réva na světě a je stará již více než 400 let. Navzdory svému věku však již po staletí úžasně plodí, což je poměrně působivý výkon. Vinná réva je připojena k domu příznačně nazývanému Dům staré révy. 

Pokud se chcete dozvědět více o samotné vinné révě i o mariborském vinařství, je nutné tento dům navštívit. Vinná réva produkuje hrozny, které patří k odrůdě „modrá kavčina“ nebo „žametovka“. Ta patřila mezi první domestikované odrůdy ušlechtilé révy v celém Slovinsku. 

K dispozici je také zážitek ve virtuální realitě, který vám umožní nahlédnout do života vinné révy. Zahrnuje také fascinující historii města počínaje osmanskou invazí až po současnost. 

Vaše návštěva samozřejmě nikdy nebude úplná, pokud neochutnáte víno v Domě staré révy. Vybírat můžete ze široké nabídky, která je ideální pro každý jazýček. Můžete jich také ochutnat tolik, kolik budete chtít. Své nápoje můžete popíjet na venkovním posezení nebo si koupit láhev, kterou si můžete vychutnat doma. 

Zastavte se ve Vodni Stolp 

Vodní věž neboli Vodni Stolp je další věží, která se nachází v Lentu přímo u řeky Drávy. Jedná se o pětibokou věž, která pochází z roku 1555 a byla postavena v pozdně renesančním stylu. Je to krásné místo, kde můžete posedět a kochat se nádherným výhledem při popíjení vína nebo piva. 

To jsou jen některé z mnoha nádherných atrakcí, které na vás v Mariboru čekají. Samotné místo stojí za to prozkoumat se všemi jeho různými nabídkami. Ale nalezením ideální nemovitosti ve Slovinsku pro vás a vaši rodinu, která bude vyhovovat vašemu rozpočtu a preferencím, budete mít ke všem těmto památkám blíže.

Příspěvky ze stejné kategorie: