Plavecké bazény a jejich výhody pro všechny kondiční úrovně

Plavecké bazény nabízejí mnoho výhod pro všechny bez ohledu na úroveň fyzické zdatnosti. Plavání je jednou z těch pohybových aktivit, které mohou vašim tělesným svalům poskytnout tolik potřebnou proměnu. Může vám také pomoci získat zpět mladistvý elán, podpořit vaše kardio požadavky a hlavně vás uklidnit rychleji než pobyt na odlehlých Bahamách. 

Pokud vám však tyto výhody ještě nestačí k tomu, abyste se rozhodli jít si zaplavat, zde jsou některé z výhod, které vám plavání přinese a kvůli kterým budete chtít být v bazénu co nejdříve.

Skvělý způsob spalování kalorií

Věděli jste, že plavání je jedním z nejlepších způsobů, jak spálit kalorie? I mírné plavání vám pomůže spálit více než 200 kalorií za pouhých 30 minut, což je více než dvojnásobek toho, co spálíte při chůzi. Rychlejší plavání navíc odbourá nežádoucí kalorie rychleji než samotná jízda na kole nebo běh. 

Bazény v Thermaně Laško
Plavání v bazény v Thermaně Laško spálí hodně kalorií

Cvičení bez pocení 

Váháte často s cvičením kvůli tomu, jak se můžete zpotit? No, už se nemusíte bát, protože bazény vás těchto obav zbaví během chvilky. Při plavání se nikdy nezapotíte, i když budete tvrdě pracovat, protože voda kolem vás vás neustále udržuje chlad a pohodlí.

Relaxujte a zbavte se stresu snadným způsobem

Cítíte se vystresovaní kvůli práci? Dávají vám děti zabrat? Je pro vás život v těchto dnech příliš náročný? Vždycky se najde chvíle, kdy se vám bude chtít z frustrace křičet kvůli věcem, které se vám dějí.

10 zdravotních výhod plavání

Ještě že pravidelné plavání vám může pomoci snížit hladinu stresu, zlepšit váš spánek, snížit hladinu úzkosti a udržet deprese na uzdě. Stačí si jen lehce zaplavat, abyste si mohli užívat výhod plavání pro vaši mysl. Nemusíte tvrdě bušit do chodníku, jen abyste se cítili lépe. 

Cvičení pro celé tělo

Při plavání se zapojují všechny svaly vašeho těla, ať už je váš plavecký styl jakýkoli. Kromě tréninku celého těla však cvičení ve vodě nutí vaše tělo pracovat mnohem intenzivněji. To znamená, že 30 minut strávených v bazénu se již rovná 45 minutám na souši při stejné činnosti. 

Perfektní pro vaši celkovou pohodu

Už jen půlhodinové plavání třikrát týdně v kombinaci s vyváženou stravou a zdravým životním stylem vám pomůže udržet si skvělou kondici a pozitivnější stav mysli. Vše bude zábavnější, pokud budete trávit čas v bazénech s rodinou a přáteli. 

Vyšší hladina energie 

Nedostatek energie je často důsledkem stárnutí a nedostatku aktivity. Třicet minut plavání třikrát týdně dokáže zázraky a zvýší vaši hladinu energie díky zvýšené rychlosti metabolismu. 

To jsou jen některé z mnoha výhod plavání, které můžete získat. Aby toho nebylo málo, bazény v Thermaně Laško vám umožní užívat si více výhod pro vaše tělo i mysl, než si dokážete představit.

Příspěvky ze stejné kategorie: