Běžné problémy s tiskárnami a levnými náplněmi do tiskáren 

Soubor v počítači vypadá skvěle. Ve chvíli, kdy se obrázek vytiskl, si však všimnete, že se barvy výrazně liší od těch, které vidíte na obrazovce. Co by mohlo být příčinou tohoto stavu?

Jedním z možných důvodů je, že jedna z použitých barev inkoustu již došla, což způsobilo, že barvy vypadají jinak. Ujistěte se, že jste zkontrolovali hladinu inkoustu, abyste se ujistili, že se nejedná o tento problém.

Dalším častým důvodem je, že monitor používá různá nastavení, pokud jde o barvy. To znamená, že pokud neutratíte peníze a čas správnou kalibrací motoru, barvy nebudou vůbec dobře odpovídat. 

Netěsné inkoustové kazety do tiskárny mohou být důsledkem špatného těsnění nebo přeplněných kazet.

Dobrou zprávou je, že existuje několik věcí, které můžete udělat, aby se barvy a vytištěné barvy navzájem co nejvíce shodovaly. Patří mezi ně následující:

  • Vždy používejte papír nejvyšší kvality. Konkrétní typ papíru, který při tisku použijete, může ovlivnit vzhled vytištěných barev. Například na lesklém papíře mohou barvy vypadat sytěji. 
  • Při každém návrhu v počítači používejte azurové, purpurové, žluté a klíčové barvy neboli CMYK místo červené, zelené, modré nebo RBG. Tiskárny a levné náplně do tiskáren používají jako nastavení barev CMYK, takže vytištěná verze bude vypadat blíže tomu, co vidíte na monitoru.

Tiskárna nerozpoznala barevnou náplň

Pokud jste nedávno zakoupili inkoustové kazety do tiskárny, ale tiskárna je nerozpoznala, můžete podniknout několik kroků k vyřešení problému. Nejprve můžete ověřit, zda jste zakoupili schválenou kazetu. Jiné tiskárny mohou přijímat pouze kazety OEM nebo originálního výrobce zařízení. 

Vložte starou kazetu zpět a zkontrolujte, zda ji tiskárna stále rozpoznává. Problém může být v tiskárně, pokud starou kazetu nerozpozná. Nejprve vyjměte kazetu a odpojte tiskárnu od sítě. Po 10 až 15 minutách tiskárnu opět zapojte a vložte novou kazetu

Příspěvky ze stejné kategorie: