Cesta Bulharskem s nízkým rozpočtem

I když bylo Bulharsko vždy známé a slavné jako jeden z nejlevnějších evropských turistických cílů, je třeba mít na paměti několik důležitých tipů. Tyto ukazatele vám pomohou vytěžit z bulharského cestování maximum, abyste si užili tu nejvyšší úroveň zábavy bez obav z nedostatku peněz!

Vynechejte turistické zájezdy

Opravdu není třeba, abyste své peníze utráceli na turistické presuny, pokud na pobyt v zemi nemáte jen velmi omezenou dobu. Mnoho ikonických atrakcí národa je přístupných veřejnou dopravou. Musíte jen požádat personál ve vašem hostelu nebo hotelu o pomoc s harmonogramem. Všechna velká města jsou někdy spojené s vlaky nebo autobusy nebo dokonce s oběma.

Bulharsko - tramvaj
Tramvaj v Sofii, Bulharsko

Ušetřete peníze na turistických atrakcích

Atrakce a muzea v okolí zřídka stojí více než 3 dolary. Pokud však plánujete několik z nich, možná budete chtít zkontrolovat jejich webové stránky, zda mají volné dny, které jsou často jen jednou za měsíc. Všechny galerie a muzea po celé zemi jsou zdarma k dispozici během Evropské noci muzeí, která se koná každoročně v sobotu po Mezinárodním dni muzeí 18. května nebo dříve. V tomto období se koná i mnoho zvláštních událostí. Můžete také zdarma navštívit kostely, pokud nejde o národní památku. To platí i pro národní parky. 

Bulharsko, Sofie - Národní divadlo
Národní divadlo v Sofii (Bulharsko)

Sledujte své výdaje na stravu

Vařte a připravujte si vlastní pokrmy a vytěžte maximum z okolních trhů, které nabízejí čerstvou zeleninu a ovoce. Pokud tak učiníte, pomůže vám to nejen ušetřit peníze, ale přesvědčte se, že na rozdíl od většiny zemí, kde jsou čerstvé produkty trochu bez chuti, přesto, že vydrží déle, mají bulharské produkty bohatou chuť, i když mají tendenci rychleji hnít. 

Video: Chutné bulharské jídlo a prohlídka trhu

Omezte náklady na zábavu

Většina barů v okolí organizuje zdarma živé koncerty s mladými kapelami. Neváhejte a informujte se ve svém hotelu, co mohou na noc nabídnout. Většina nejlepších bulharských festivalů je také zdarma. Parky, zejména ty v Sofii, mají během léta také hodně naplánovaných bezplatných akcí.

Přečtěte si také následující článek: Proč Svět Potřebuje Mapy Světa?

Ušetřete na svých suvenýrech

Žádný výlet nebude nikdy úplný, pokud si nekoupíte suvenýry, které si přinesete zpět domů. Pokud však nechcete narušit svůj rozpočet, měli byste se držet dál od turistických obchodů.

Video: Bulharská lutenitza, jak se vyrábí Lutenitza

Namísto toho můžete navštívit nedaleký supermarket a koupit si šarenicu nebo smíšené bulharské bylinky a lyutenicu nebo tradiční bulharskou pomazánku připravenou z papriky a rajčat. Pak můžete navštívit lékaře nebo kosmetický salon a koupit si některé kosmetické výrobky, které obsahují bulharský růžový olej, za velmi přijatelnou cenu. 

Méně utrácejte za veřejnou dopravu a taxi

Pokud si zakoupíte zpáteční lístek, který je skvělou volbou pro denní výlety, můžete využít slevy s povolením bulharské národní železniční společnosti. Mnoho autobusových společností nabízí i speciální zpáteční letenky. V případě, že bydlíte v Sofii a plánujete používat veřejnou dopravu více než třikrát denně, možná si budete chtít pořídit denní lístek nebo dokonce 30denní lístek. Tyto průkazy můžete použít na veškerou veřejnou dopravu včetně tramvají, autobusů a metra. Můžete si je koupit i ve všech kioscích s lístky. 

Bulharsko - Taxi
Taxi v Sofii, Bulharsko

Protože v zemi nefunguje Uber, taxikáři převažují v Bulharsku. Všechny taxislužby ve městech implementují téměř podobné ceny, ale očekáváme, že v závislosti od města mohou stále existovat rozdíly. Nejlepším způsobem, jak si ušetřit, je vyhnout se podvodným taxíkem. Ujistěte se, že jízdné je zobrazeno na štítku na okně vozidla. Pokud nenajdete jiného, vyhledejte jiné vozidlo. 

Nápady pro váš bulharský itinerář výletů

Věděli jste, že můžete navštívit všechny hlavní body země za pouhé dva týdny? Pokud však nemáte dost času, můžete na jednom místě strávit méně dní nebo méně jednodenních výletů. 

V Sofii můžete pouze za několik dní navštívit místní muzea a kostely. Můžete se také vydat na nádherný jednodenní výlet do kláštera Rila. Potom jazdte autobusem nebo vlakem do Plovdivu. Tři dny jsou dostatečné na to, abyste nasáli historii města a navštívili jeho populární kulturní zajímavosti, než se vydáte do hor s Veliko Trnovo jako základnou nebo výchozím bodem.

Video: Top 15 míst k návštěvě v Bulharsku

Možná budete také chtít strávit jeden den návštěvou samotných památek města, jako je například jeho úžasná pevnost, než se vydáte na celodenní výlety. Mezi nejlepší aktivity, které můžete vyzkoušet, patří snadná procházka po kopcích vedoucích do středověké vesnice Arbanasi, poznávání vodopádů a turistika v emen Canon nebo návštěva majestátního kláštera Troyan. Doporučuje se strávit ve Veliko minimálně tři dny, i když by mohlo být lepší, kdybyste zůstali déle. Je to jedno z nejpříjemnějších míst ve východní Evropě a také získalo největší počet turistických atrakcí v zemi. 

Ochádzajúc z Velika, vezměte si autobus do Sozoopolu nebo Varny, abyste se dostali na pobřeží Černého moře. Zbytek pobytu můžete strávit v plážových klubech, lenošit na plážích nebo jen tak zabloudit uprostřed center měst Mediterraneanes-que. To je nejlepší způsob, jak uzavřít dovolenou dříve, než stihnete autobus zpět do Sofie před odletem domů. 

Počasí a nejlepší čas na návštěvu

Počasí v zemi je běžné pro tento region se studenými a zasněženými zimami, příjemnými podzim a Jara a horkými léty. 

Vrchol cestovního ruchu a plážová sezóna na Černém moři jsou v měsících červen až srpen. Jsou chvíle, kdy jsou pláže přeplněné a prosperuje, ale je zde také dost teplo, abyste si mohli zaplavat ve vodě. V polovině září může být počasí příliš chladné, takže koupání již nemusí být možné. 

Rezervujte si cestu do Bulharska ještě dnes a čekejte na skromný, ale vzrušující výlet jako žádný jiný!

Příspěvky ze stejné kategorie: