Židle do nevelké jídelny – jak je zvolit, aby byly pohodlné?

Každý z nás se nemůže chlubit bytem s imponující rozlohou. Toto často vede k nutnosti přijímat různé kompromisy k situacím, v nichž musíme rezignovat z určitých prvků vybavení, aby se našlo místo pro jiné. Těžko však něčím nahradíme takových kusů nábytku, jako jsou židle do jídelny. Jak si tedy poradit s volbou správného modelu, aby nezabíral příliš mnoho místa? Podívejme se.

Klasické židle s tradiční konstrukcí

Moderní a syrové konstrukce židlí bývají často minimalistické, ale široké. Budou tedy zabírat zbytečně příliš mnoho místa. Židle klasického stylu jsou nepochybně lepší volbou, protože jejich vzhled je mnohem více štíhlý a běžný. V menších místnostech budou vypadat lépe a nezpůsobí, že samotný pokoj, kuchyň nebo jídelna budou vypadat přecpaně. Vyplatí se tedy zvolit tradiční dřevěné židle v barvě černé, bílé nebo se vzhledem přírodního dřeva – bez čalouněných sedáků a opěradel.

Co udělat, když přijde návštěva, neboli kolik židlí potřebujete?

Kolik židlí by se mohlo hodit ve vašem bytě, aby měl každý místo pro sebe? Je zvykem, že 4 kusy to je definitivní základní sestava. Někdy to však bývá příliš hodně, protože máme pouze jídelní kout, do kterého se vejdou pouze dvě kuchyňské židle. Co udělat v tom případě? Stojí za to mít i jiné možnosti, které lze držet schované na zvláštní příležitosti. Soupravy typu 6 kusů židlí je skutečně dobrým řešením pro všechny, protože neplánované situace přestanou být problém.

Musíme také říci, že při koupi celé soupravy, můžete ušetřit zajímavou finanční částku. Jakým způsobem? Jednotková cena židle je v takových chvílích nižší než při samostatném nákupu jednoho nebo několika kusů mimo soupravu.

Zodpovězte si však otázku, jak často přijímáte návštěvy na snídání, oběd nebo večeři. Jednou za měsíc nebo ještě méně často? Investujte tedy do skládaných židlí, které nemusí bezpodmínečně ladit se soupravou. Pamatujte, že je to určitý kompromis s každodenním pohodlím. Když máte omezený prostor, základem pro zařízení místnosti je najít tzv. zlatou střední cestu.

Příspěvky ze stejné kategorie: