Výhody bazénu, sauny a masáží na vašich cestách

Pryč jsou doby, kdy cestování bylo určeno pouze k návštěvě špičkových turistických atrakcí a destinací. Nyní více než kdy jindy cestovatelé touží po klidu, pohodě a relaxaci, a právě ty jim mohou lázně nabídnout. 

Lázeňský den je skvělou příležitostí, jak se nechat hýčkat a užít si trochu času pro sebe. Věděli jste ale, že na vaše tělo a mysl čekají také úžasné výhody, když navštívíte saunu, necháte se namasírovat nebo se ponoříte do bazénu?

Pokračujte ve čtení níže a zjistěte, jaké jsou hlavní přínosy pro vaše duševní a fyzické zdraví, které si můžete užít během svých wellness cest:

Zvyšte si sebevědomí

Měli jste vždy pocit, že vaše sebevědomí klesá? Klesá vaše sebevědomí po většinu času? Ať už strávíte nějaký čas v bazénu, odpočinete si v sauně nebo si pocucháte nervy při masáži, i jen několik hodin strávených těmito zážitky vám zaručeně zvedne náladu na vyšší úroveň. 

Snížení krevního tlaku

Jednou z nejlákavějších výhod návštěvy lázní je pravděpodobně možnost dlouhé koupele v horkém bazénu. Výzkumné studie naznačují, že relaxace v termálním bazénu i po dobu přibližně 10 minut může pomoci snížit hladinu krevního tlaku, což může prospět vašemu celkovému fyzickému zdraví. 

Výzkumy dokonce naznačují, že pravidelné návštěvy lázní, kde si můžete užívat bazén, saunu a masáže, mohou vést ke zlepšení celkového pocitu pohody.

Snížení chronických a artritických bolestí

Termální voda z bazénů v lázních může vaše tělo uvést do uvolněnějšího režimu a zvýšit množství krve proudící do svalů a pokožky. V důsledku toho má tato skutečnost významné přínosy z hlediska tlumení bolesti, a pomáhá tak snižovat bolesti spojené s některými onemocněními včetně artritidy. 

Bylo zjištěno, že bazény v lázních pomáhají při různých typech bolestí včetně artritidy, bolesti svalů, zad a kloubů. Pokud náhodou trpíte některou z nich, může být den strávený v lázních tím nejlepším lékem, který hledáte.

Příspěvky ze stejné kategorie: