Hlavní důvody, proč byste měli navštívit Itálii

Gratulujeme, pokud jste se konečně rozhodli navštívit Itálii! Tato země, která je známá na mapě svým tvarem boty a bohatou kulturou a historií, je vždy součástí seznamu každého cestovatele. To opravdu není žádné překvapení, protože je zde spousta skvělých důvodů, proč tuto zemi navštívit co nejdříve.

Dechberoucí umění

Itálie přetéká uměním, dokonce se uvádí, že se zde ukrývá kolem 40% uměleckých děl celého světa. V různých muzeích, roztroušených po celé zemi, lze vidět spoustu uměleckých děl z mnoha různých období.

Leonarda da Vinci - Mona Lisa
Leonarda da Vinci – Mona Lisa

Patří sem umělecká díla renesančních mistrů Raphaela, Leonarda da Vinci, Botticelliho a Michelangela v římské galerii Galleria Borghese a florentské galerie Uffizi. Muzeum Villa Giulia nabízí etruské umění, zatímco sbírka Peggy Guggenheim v Benátkách je tvořena moderními uměleckými díly.

Bohatá historie jako žádná jiná

Pokud navštívíte Itálii, můžete na vlastní kůži zjistit, že historie země je stejně bohatá jako její umělecká díla. Nemnoho zemí o sobě může tvrdit, že mají hlavní město, které sloužilo jako sídlo jedné z nejmocnějších říší světa.

Dějiny Itálie: Každý rok

Nikdo také nemůže vyvrátit, že Itálie je místem, kde začala evropská renesance. Itálie také hrála velkou roli ve druhé světové válce, kdy se stala kolébkou fašistického hnutí a nejsilnějším spojencem Německa pod vedením diktátora Benita Mussoliniho. Jedinou smutnou věcí je, že Itálie brzy poté zažila porážku.

Světově uznávaná móda

Mnoho módních odborníků a studentů navštěvuje Itálii, a to z dobrého důvodu. Její silný smysl pro módu lze vidět a cítit všude, zejména v Miláně, které je nazýváno jedním z hlavních měst světa designu a módy.

Glamour italské módy 1945-2014

Je také domovem některých z nejlepších italských a světových módních domů, včetně nákupní pasáže Galleria Vittorio Emanuele. Po ulici Montenapoleone si můžete zajít na nákup do jednoho z nejlepších nákupních center a koupit nejmodernější tašky, oblečení a boty vyrobené z pravé a vynikající italské kůže.

Zažijte tu nejkrásnější romantiku

Přejete si cestovat do země plné romantických míst, která budou dokonalým cílem pro vaše líbánky, nebo zkrátka chcete někam, kde můžete strávit čas se svým milovaným? Navštivte Itálii a nikdy nebudete zklamáni. Mezi páry patří mezi nejoblíbenější města Florencie se všemi jejími elegantními budovami a Benátky s gondoly a kavárnami. Město Romea a Julie, Verona a sicilské malebné Portofino, Taormina také mají jakési zvláštní kouzlo, které nikde jinde neuvidíte.

Gastronomické speciality

Mnoho lidí navštěvuje Itálii jen proto, aby ochutnalo její kuchyni, která je jednou z nejoblíbenějších na světě, a to dokonce i mezi těmi, kteří v zemi nikdy nebyli. Oblíbenost italské kuchyně je dána její zajímavou a bohatou chutí. Ale samozřejmě vychutnat si jí přímo v Itálii celý zážitek ještě vylepší. Kromě slavných druhů těstovin a pizzy a klasických noků a rizota, dejte šanci i výjimečným regionálním specialitám, jako je ligurská scabbegio, smažená ryba marinovaná v citronové šťávě, česneku a víně, sicilský koláč nebo toskánská smetana.

Bulharsko, Sofie - Národní divadlo

Vždy jste chtěli navštívit Bulharsko? Pak je tu článek s názvem Cesta Bulharskem s nízkým rozpočtem. správně, připravit se na cestu do Bulharska.

Příspěvky ze stejné kategorie: