Atrakce a aktivity ve slovinské Kranjskej Gore

Plánujete-li navštívit nádhernou zemi, kterou je Slovinsko, měli byste navštívit Kranjskou Goru.

Toto nejznámější lyžařské středisko Slovinska je na hranici s Itálií a Rakouskem. Dokonce se zde každoročně konají soutěže Světového poháru v lyžování a ve skoku na lyžích. Největším lákadlem pro většinu lidí je právě lyžování a Kranjska Gora je skvěly resort pro začátečníky, no taky i rodiny. Kranjska Gora však ponouká i mnoho jiných aktivit a atrakcí, kromě lyžování.

Kranjska Gora, Slovinsko
Kranjska Gora, Slovinsko

Coby brána do Triglavského národního parku s ohromujícími horskými scenériemi je Kranjska Gora oblíbena celoročně. Je to nádherný vysokohorský ráj s množstvím barů, restaurací, koupelů, bazénů a mnoho jiného. 

Zde je několik typů na aktivity, které se v Kranjske Gore skutečně oplatí:

Turistika

Turistika je všudypřítomná v okolí Kranjske Gory a dostanete se až do srdce Julských Alp. Naleznete zde vše, od snadných procházek přes údolí Přírodní rezervace Zelenci nebo jezera Jasna, nebo směrem nahoru nenáročným stoupáním přes údolí Tamar až po nejslavnější vrchy oblasti.

Kranjska Gora a cestovní ruch
Turistika je v Kranjska Gora velmi rozvinutá

Jedna z nejoblíbenějších destinací je Vršičský průsmyk. Jde o magický průsmyk mezi Kransjkou Gorou a Bovecem. V okolí taky naleznete vysokohorské trasy na vrcholy hor.

Paragliding

Jste-li fanouškem paraglidingu, tak ideální lokalitou v celém Slovinsku je trojitém pohraničí s Rakouskem a Itálii. Právě na Rakouské straně, na kterou se můžete dostat přes malé arnoldsteinské městečko zvané Dreilaendereck.

Paragliding přes Kranjska Gora (360 videí)

Horská cyklistika

V regiónu jsou cykloturistické možnosti všech obtížností. MTB park na svazích Kranjske Gory je otevřený během letní sezóny. Lanovkou se vyvezete na vrchol a od tamtudy se můžete spustit dolů. Kranjska Gora, během sezóny, hostí několik mezinárodních MTB eventů. Pro fanoušky cestné cyklistiky je zde trasa poblíž staré železniční trasy. Je vhodná pro ty, kteří chtějí obdivovat krásy okolí na dvou kolech.

Jízda na koni

V okolí je několik nádherných tras. Ideální volbou je jezdecký klub v Zirovnici.

Plávání

V hotelech napříč Kranjsou Gorou naleznete i několik bazénů. Larix Hotel poskytuje výjimečné zařízení, ve kterém naleznete kromě bazénu s výhledem i wellness a dětský bazének.  Hotel Kompas taky má skvěly vnitřní bazén a samostatný bazén se klouzačkou pro děti. Hotel Lek se pyšní vířivkou a bazénem. Hotel Spik poskytuje bazén s protiproudem pro aktivní plavce a dětský bazének s nejlepšíma hrami.   

Rybaření

Přes Kranjskou Goru tečou řeky Sava, Pisnica a Bistrica. I když jsou malé toto nádherné prostředí poskytuje rybářský zážitek, který jinde těžko naleznete.

Příspěvky ze stejné kategorie: